+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Co může způsobit vleklý zánět močových cest

Většina z nás již ve svém životě zažila zánět močových cest. Někdy to bolí tak, že si člověk nemůže ani sednout, jindy zánět proběhne bez příznaků. Někdy příčinu bolesti nehledáme právě v zánětu močových cest, to nás může bolet v bedrech, v kolenou, v kotnících. 

Co může způsobit vleklý zánět močových cest

Nejspíše nás ani nenapadne uvařit si třeba urologický čaj a držet se v teple. U mužů, kteří pracují v dělnických profesích a ještě venku, je docela časté, že se zpotí a prochladnou jim bedra. Své bolesti beder pak rozhodně nepřičtou močovým cestám a rázem z toho máme chronický zánět.

Nebezpečí chronického zánětu tkví v jeho záludnosti. Jeho projevy jsou velmi malé, někdy jen obtížně rozpoznatelné, a proto je nesnadné určit, o co se skutečně jedná. Směrodatný výsledek tak často udají až krevní testy. A antibiotika v konečném důsledku nejsou tím nejšťastnějším řešením. Léčba chronických zánětlivých onemocnění antibiotiky je v západní medicíně málo úspěšná, neboť najít příčinu – na rozdíl od podávání antibiotik u akutní infekce – není jednoduché a léky, tedy syntetické molekuly s protizánětlivým účinkem, zánět pouze potlačují a mají mnohé nežádoucí účinky.

Zánět ale nemusí být vždy špatný. Naopak. Akutní zánět je ozdravnou reakcí těla. V počáteční fázi je dokonce potřebný a nutný. Bez zánětlivé reakce by došlo k postupnému rozsáhlému poškození tkání, orgánů a poté ke smrti. Problém nastává, když akutní zánět není vyléčen a přechází ve vleklé potíže. Chronický zánět přetrvává dlouhou dobu a má dopad na celý organismus. Nemá také tendenci k vyléčení, ale spíše udržuje organismus v narušeném, „nemocném“ stavu.

Pro ty z Vás, kteří nemáte rádi antibiotika, injekce a dlouhé fronty u lékaře tady máme pomoc. Dokážeme odhalit chronický zánět. A nejen to, dokážeme Vám pomoci i s dlouhodobou bolestí. Přijďte se poradit a uvidíme, co se dá pro Vás udělat.