+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Kašel

Zimní období s sebou přináší zhoršené dýchání a kašle. Ovšem není kašel jako kašel. Pokud se venku nadýcháme studeného vzduchu, dýchací sliznice prochladnou a při slabé imunitě můžeme dostat bakteriální zánět průdušek. Většinou ho doprovází horečky a celková slabost organismu. V horším případě se může dále projevit jako zápal plic.

Kašel

Někdy se však kašel změní na chronický. Sami si možná ani nejsme vědomi, že jsme prochladli, ale přesto kašleme a dokonce nás může začít bolet v krku. Pokud tenhle stav trvá více jak 14 dnů, už se nejedná o obyčejné nachlazení. V takových případech je lépe nechat si v našem centru zkontrolovat zdravotní stav. Sama mám zkušenosti s takovým měřením, většinou nacházím v nose a v krku střevní bakterie. A jak se tam dostaly? Nejpravděpodobnější cesta je trávicím traktem.

Nedostatek žaludečních kyselin způsobí, že je pro bakterie překážka na cestě po organismu odstraněna, či omezena a ony mohou cestovat jakýmkoli směrem. Špatně načasovaná strava a špatně fungující žaludek = snížená imunita. V normálním zdravém žaludku je dostatek kyseliny na zničení většiny nechtěných návštěvníků z okolního prostředí. Ruku na srdce, kolik z Vás si je jisto takovým trávením?

Další možnost rozšíření střevních bakterií a toxinů je krevní cestou z hůře fungujícího střeva. To už jsem, ale popisovala v článcích dříve.

Ještě nesmíme zapomenout na vleklé dětské kašle způsobené parazity. Tady rovněž správně nezafungovat žaludek. Děti trpívají nechutenstvím a i to může následně vést k opakovaným kašlům, rýmám a ušním zánětům.

Jiný kašel je ovšem kašel bez hlenů a bez rýmy, doprovází ho dýchavičnost. Člověk se unaví i po velmi krátké námaze a musí si odpočinout. V tomto případě může být způsoben srdečními problémy. Také když musí čas od času dodechnout, jedná se o okruh srdce, ale tady už se dostáváme i k emočním záležitostem. I ty můžeme v našem centru řešit. Vždy se však nejprve zabývám fyzickou stránkou klienta a až se lépe poznáme, můžeme řešit i tu emoční. Když se klientovi uleví je schopný si více uvědomit další důvody a původ onemocnění.

Neodkládejte své problémy na příště a zavolejte. Těším se na Vaši návštěvu.