+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Zajímavé články

Zajímavé články o zdraví a zdravém životním stylu.

Anorexie, sebepoškozování a agrese.

Anorexie, sebepoškozování a agrese. V mojí praxi se setkávám s lidmi, kteří se dostali tak daleko, že vědomě poškozují svá těla. V okamžiku říznutí do kůže pociťují úlevu, protože svou vinu mohou nějakým způsobem potrestat. Možná takhle zkouší, jestli jsou vůbec živí a jak je život cítit. Bolestí? Pálením? Potřebují tohle vůbec vnímat? Je to nutné? Zkusila bych se na to podívat tak, že rozdvojím sama sebe. Není to o skutečném rozdvojení osobnosti, ale jen o terapii. …

Když se objeví ataka strachu

Když se objeví ataka strachu Možná jste už zažili ataku strachu. Po leknutí či nenadálé nepříjemné zprávě. Ano, vyskočí strach a je dost nepříjemný. Takhle jsem se kdysi lekla v noci samotná, na cestě do práce. Ztuhly mi nohy a nemohla jsem křičet. Tohle ale nebylo nic proti tomu, co jsem zažila po přehnané meditaci. Pálila mě kůže, ježily se chlupy, špatně se mi dýchalo, tep se zvednul a hlava – myslela jsem, že shoří. Tehdy jsem si to nedokázala vysvětlit. A představa, že mě…

Deprese do konce života?

Deprese do konce života?

Jdou vyléčit, nebo ne? Odpověď není úplně jednoduchá. Záleží na jednotlivých případech. Spousta případů vyléčit jde. Sama jsem to zažila. Pokud do terapie depresí zahrnete i cítění těla, jste na velice dobré cestě. Znovu opakuji, že bez cítění to skutečně nejde.

Máte strach z koronaviru?

Při každé epidemii onemocní nejdříve jedinci se slabší imunitou. Tak tomu bude i v tomto případě. Vzhledem k tomu, že koronavir neustále mutuje, nebudou vědci nejspíše schopni vytvořit účinnou očkovací látku. Jak se v budoucnu bude virus šířit, to se dá dnes jen těžko odhadnout. Proto je důležité připravit svůj imunitní systém na případné napadení jakýmkoli patogenem.

S cukrovkou se dá bojovat, můžete začít u nás

Cukrovka je opravdu extrémně nebezpečné onemocnění, které v průběhu času způsobuje vážné narušení téměř všech orgánů a systémů našeho těla. Oči, cévy, nervy, ledviny, srdce se zpravidla stávají nejslabším článkem. V naší zemi je cukrovka považována za nevyléčitelné onemocnění, při kterém lékaři stále předepisují spoustu léků, následně ale stejně dochází k závažným komplikacím ve všech orgánech.

Astma u dětí i dospělých

Je to chronické onemocnění dýchacích cest. Zánět způsobuje otok průdušek, pískot a chrčení v dýchacích cestách, dušnost a kašel. V průběhu času se vazivo v průduškách poškodí tak, že tuhne, ztrácí svou pružnost, mění svou funkci a znemožňuje výměnu plynů. Tím se zmenší okysličení organismu, přichází únava, překyselení tkání a zhoršení funkce i dalších orgánů.

Stafylokoky a streptokoky – je to skutečná příčina onemocnění?

Když tělo napadne zlatý stafylokok, záleží hlavně na tom, jak je organismus silný a kde se infekce nachází. Celkem často se vyskytuje na nosní sliznici a člověk o něm ani neví.

Obezita

Slovo, které asi nikdo nemá rád. Podle statistických tabulek je většina lidí v naší společnosti obézní. Neřeší se ani věk ani pohlaví, jen nějaký váhový index. Také zdravotní stav člověka v tabulkách není uveden. Tady je na místě otázka, zda obezitu způsobuje nějaký zdravotní problém, anebo zdravotní problém způsobuje obezitu. Je to jako otázka, zda byla dříve slepice, nebo vejce. Někdo může sníst cokoli a nepřibere a někdo se napije vody a přibere dvě kila.

Musí bolet stáří? Nemusí, nemusí...

Fascie – pro laickou veřejnost slovo zcela neznámé, pro doktory termín někdy až příliš opomíjený. Fascie, tato pojivová tkáň obaluje všechny prvky lidského těla. Každý sval, každé svalové vlákno, každý orgán, mozek, oči mají vlastní ochranný fasciální obal. Všechny tyto obaly jsou samy součástí většího obalu – povrchové fasciální vrstvy přímo pod kůží a nejen pod kůží.

Karpální tunely, zamrzlé rameno a jiná dobrodružství

Také Vás v noci budí brnění a pálení v prstech? Mohlo by jít o tzv. syndrom karpálního tunelu.

1/ 2/ 3/ 4/ 6/ 7/