+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Slezina a její funkce

Tento orgán je uložen v levém podžebří. Je součástí imunitní obrany organizmu. Její oslabení okamžitě poznáme na mandlích, které jsou se slezinou propojeny lymfatickým systémem. Takže odejmutí mandlí u malých dětí není nejspíš ideální řešením problémů s imunitou. Hlavním úkolem sleziny, dle tradiční čínské medicíny, je spolu se svým dceřiným orgánem žaludkem řídit trávící proces.

Slezina a její funkce

Napomáhá rozkládat potravu a část z ní přeměňovat na jemnou esenci, kterou v sobě absorbuje a dále distribuuje do celého těla, hlavně do plic. Slezina je tak jediným orgánem v těle, který vytváří energii z toho, co jíme.

Každá nemoc a oslabení má původ i v psychice. Co oslabuje nejvíce slezinu? Duševní práce a neustálé přemýšlení a přemítání. Přemýšlení v přirozeném rozpětí je normální a zdraví nenarušuje. Stane−li se však přílišným a přerůstá−li do stresů a starostí, jeho následky budou negativní.

A jak se tedy projevují „slezinové“ potíže? Pocity plnosti v žaludku, nemožnost požití větší porce jídla, nevolnost, ale i krvácení z nosu. Zvětšuje se při hepatitidě, infekční mononukleóze či jaterní cirhóze. Krvácení z nedostatku destiček může mít charakter krvácení do kůže v podobě malých červených teček, zvaných petechie, nebo samovolné tvorby modřin. Rovněž se objevuje krvácení z nosu a dásní, závratě, točení hlavy, nespavost a únava. Žaludeční a dvanáctníkové vředy, oslabené svalstvo, studené, těžké a bolící nohy.

Také bolestivé klouby u palců nohy haluxy – už jen proto, že přes ně vede energetická dráha sleziny. Sama jsem si tyhle bolesti vyzkoušela několik let, až jsem skoro nemohla chodit. Prvotní příčinou mohou být vysoké podpatky a špičaté boty. Ne vždy je to však úplná pravda. Co by asi tak řekli muži? Bolestí jsem se zbavila po opakovaném použití přístroje Bemer, který mám ve svém centru, ne žádnými korektory palců. Od té době mě haluxy nebolí. Tento přístroj způsobuje větší prokrvení končetin, takže řeší i otoky a „diabetické“ zánětlivé nohy a bércové vředy. Nabízím tohle řešení i Vám. Ne vždy je hned nutná operace.

Nezapomeňte se co nejdříve objednat na tel. čísle 606 828 402.

Vaše Hana Bártová