+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Zajímavé články

Zajímavé články o zdraví a zdravém životním stylu.

Stafylokoky a streptokoky – je to skutečná příčina onemocnění?

Když tělo napadne zlatý stafylokok, záleží hlavně na tom, jak je organismus silný a kde se infekce nachází. Celkem často se vyskytuje na nosní sliznici a člověk o něm ani neví.

Obezita

Slovo, které asi nikdo nemá rád. Podle statistických tabulek je většina lidí v naší společnosti obézní. Neřeší se ani věk ani pohlaví, jen nějaký váhový index. Také zdravotní stav člověka v tabulkách není uveden. Tady je na místě otázka, zda obezitu způsobuje nějaký zdravotní problém, anebo zdravotní problém způsobuje obezitu. Je to jako otázka, zda byla dříve slepice, nebo vejce. Někdo může sníst cokoli a nepřibere a někdo se napije vody a přibere dvě kila.

Musí bolet stáří? Nemusí, nemusí...

Fascie – pro laickou veřejnost slovo zcela neznámé, pro doktory termín někdy až příliš opomíjený. Fascie, tato pojivová tkáň obaluje všechny prvky lidského těla. Každý sval, každé svalové vlákno, každý orgán, mozek, oči mají vlastní ochranný fasciální obal. Všechny tyto obaly jsou samy součástí většího obalu – povrchové fasciální vrstvy přímo pod kůží a nejen pod kůží.

Karpální tunely, zamrzlé rameno a jiná dobrodružství

Také Vás v noci budí brnění a pálení v prstech? Mohlo by jít o tzv. syndrom karpálního tunelu.

Přehnaná ochrana a ROVNOVÁHA

Už nějakou dobu zažíváme počasí s extrémními výkyvy teplot a dešťů. Proti dešti se chráníme deštníkem, proti sluníčku opalovacími krémy. Nejlépe s ochranným UV faktorem alespoň 30 a více. 

Syndrom vyhoření

Už jste se s tímto termínem setkali? Víte, co znamená, jaké jsou příznaky a co se s tím dá dělat?

Slezina a její funkce

Tento orgán je uložen v levém podžebří. Je součástí imunitní obrany organizmu. Její oslabení okamžitě poznáme na mandlích, které jsou se slezinou propojeny lymfatickým systémem. Takže odejmutí mandlí u malých dětí není nejspíš ideální řešením problémů s imunitou. Hlavním úkolem sleziny, dle tradiční čínské medicíny, je spolu se svým dceřiným orgánem žaludkem řídit trávící proces.

Přichází slunečné dny

Každý si chce v téhle době užívat sluníčka. Chodíme na procházky, jezdíme na kole a pracujeme na zahrádkách. Ve stínu je ještě zima, ale na sluníčku se už začínáme potit. Stačí málo a můžeme cítit příznaky nachlazení, bolesti v krku, bolesti svalů, únavu, vyčerpání a horečku. Ne vždy je to jen obyčejná chřipka.

Po Vánocích? Oslabení jedinci!

Je po Vánocích, teploty se drží kolem nuly a většině lidí je docela zima. Mladší lidé a ti co mají kondici v pořádku se mohou zahřát pohybem, případně stačí teplé nápoje. Co však mají dělat oslabení jedinci? Pohyb je vždy důležitý. Alespoň malé cvičení – protahování. Můžete si k tomu otevřít okno a nadýchat se čerstvého vzduchu, klidně i několikrát za den. 

Lékařů ubývá

V době, kdy náš národ stárne a přibývá nemocí, potřebujeme stále častěji pomoc lékařů. Spoléháme se na to, že nám pomohou a zbaví nás bolestí. Od svých klientů pak slýchám, kolik času takhle stráví v čekárnách na vyšetření. Kolik těch vyšetření absolvují a jak funguje rozdílný pohled lékařů specialistů. Většinou si každý hledí svého oboru a jednotlivé diagnostiky s řešením problémů na sebe úplně nenavazují. Neberou v potaz celostní pohled na organismus. Málokterý lékař má vůbec čas člověka takto posoudit, už jen z důvodu přeplněných čekáren.

1/ 2/ 3/ 4/ 6/ 7/