+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Zajímavé články

Zajímavé články o zdraví a zdravém životním stylu.

Přichází slunečné dny

Každý si chce v téhle době užívat sluníčka. Chodíme na procházky, jezdíme na kole a pracujeme na zahrádkách. Ve stínu je ještě zima, ale na sluníčku se už začínáme potit. Stačí málo a můžeme cítit příznaky nachlazení, bolesti v krku, bolesti svalů, únavu, vyčerpání a horečku. Ne vždy je to jen obyčejná chřipka.

Po Vánocích? Oslabení jedinci!

Je po Vánocích, teploty se drží kolem nuly a většině lidí je docela zima. Mladší lidé a ti co mají kondici v pořádku se mohou zahřát pohybem, případně stačí teplé nápoje. Co však mají dělat oslabení jedinci? Pohyb je vždy důležitý. Alespoň malé cvičení – protahování. Můžete si k tomu otevřít okno a nadýchat se čerstvého vzduchu, klidně i několikrát za den. 

Lékařů ubývá

V době, kdy náš národ stárne a přibývá nemocí, potřebujeme stále častěji pomoc lékařů. Spoléháme se na to, že nám pomohou a zbaví nás bolestí. Od svých klientů pak slýchám, kolik času takhle stráví v čekárnách na vyšetření. Kolik těch vyšetření absolvují a jak funguje rozdílný pohled lékařů specialistů. Většinou si každý hledí svého oboru a jednotlivé diagnostiky s řešením problémů na sebe úplně nenavazují. Neberou v potaz celostní pohled na organismus. Málokterý lékař má vůbec čas člověka takto posoudit, už jen z důvodu přeplněných čekáren.

Vánoce 2018

Pro většinu lidí je to uspěchaný čas plný shánění dárků, pečení a uklízení. Pro jiné těšení se na pohádky a pro spoustu ostatních čas osamění, nepříjemných pocitů a možná i velkého strachu.

Bolesti neznámého původu

Také se Vám v těle ozývá tlak, píchání, křeče? Špatně spíte, budíte se a jste stále unavenější? Prožíváte z bolestí stres a nevíte jak z toho ven? To je právě nejvyšší čas, začít se zajímat o frekvenční metody řešení svých zdravotních potíží.

Borelie – to už tu dlouho nebylo

Měli jste někdy přisáté klíště? Snad každý člověk se s tímto nezvaným hostem potkal. Zůstal po něm červený flek, nebo namodralá končetina. Ale i když viditelné stopy nevznikly, neznamená to, že člověk není nakažený boreliózou.

Motáte se v začarovaném kruhu emocí a nemocí?

V určitém období života se člověk dostane do fáze, kdy nevidí východisko ze životní situace v oblasti vztahů, práce nebo zdraví. Možná zažívá strach o druhé, nebo ztrátu někoho. Pokud taková situace trvá dlouho, psychika přestane zvládat i sebemenší rozhodnutí a kupí se nedokončené úkoly. Pak se může dopracovat až k těžké nemoci.

Uvěřit neviditelné síle bývá problém

Za ty roky, co pracuji v Zappercentru také nemohu některým věcem uvěřit. Je to nejspíš proto, že dopředu nevím, jak bude tělo klienta reagovat na terapii. Člověk, který je uzavřený, bojí se a nechce si k sobě nic pustit, reaguje na terapii netečně a těžko. Vypadá to, že terapie nezabrala. On ani nemusí vědět, že se bojí, chová se jako hrdina. Naopak lidé, kteří jsou otevření a přístupní novým věcem (někdy proto, že jim nic jiného nezbývá), reagují na terapii velmi dobře a rychle.

Krev a její choroby

Po článku o srdci je vhodné zmínit se právě o krvi. Je to pro lidský organismus životodárná tekutina, bez které by nemohl existovat. Je složena z červených a bílých krvinek, krevních destiček a krevní plazmy. Červené krvinky (erytrocyty) obsahují hemoglobin – krevní barvivo, a distribuují kyslík. Bílé krvinky (leukocyty) jsou součástí imunitního systému organismu. Hlavní funkcí krve je transport kyslíku a živin do tkání v těle a odvod tzv. odpadních produktů.

Jak rozpoznat onemocnění jater

Játra jsou největší žlázou v lidském těle umístěnou v pravém podžebří. Fungují jako detoxikační centrum organismu, slouží jako skladiště různých látek např. bílkovin a tuků. Vylučují žluč, která štěpí tuky, starají se o regulaci krevní srážlivosti a mnoho dalších záležitostí.

1/ 2/ 3/ 4/ 5/ 6/ 7/