+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Obezita

Slovo, které asi nikdo nemá rád. Podle statistických tabulek je většina lidí v naší společnosti obézní. Neřeší se ani věk ani pohlaví, jen nějaký váhový index. Také zdravotní stav člověka v tabulkách není uveden. Tady je na místě otázka, zda obezitu způsobuje nějaký zdravotní problém, anebo zdravotní problém způsobuje obezitu. Je to jako otázka, zda byla dříve slepice, nebo vejce. Někdo může sníst cokoli a nepřibere a někdo se napije vody a přibere dvě kila.

Obezita

Je zajímavé se na tuto otázku podívat z pohledu detoxikační medicíny. U obézního člověka určitě nebude v pořádku správná mikrobiota ve střevech a v celém trávicím traktu. Rovněž paraziti nemusí způsobovat jen hubený vzhled člověka. Je třeba udělat diagnostické měření, vyloučit a zlikvidovat záněty a disbakteriózu. I autoimunita doplňuje hledání příčiny.

Dalším důvodem k obezitě pak mohou být emoční zátěže. Stres na pracovišti, v rodině, špatné vztahy, peníze. To vše je důvod k tomu, aby si organismus vytvořil vlastní „brnění“ v podobě tukového polštáře. Tukové zásoby zabraňují přímému působení nepříjemného okolí. Člověk není schopen v klidu proplouvat životem a v klidu řešit své zážitky. Utíká před svým trápením. K obezitě se pak přidává cukrovka a potíže se štítnou žlázou.

O těchto tématech byla napsána už spousta knih, ve kterých se dočtete, jaké emoce působí na vznik dané nemoci. Článek by tak mohl být velice obsáhlý, protože v 1. Zapper centru pracuji v podstatě s jakýmkoli problémem.

Pokud chcete najít řešení své nadváhy, měli byste nejprve nechat diagnosticky zkontrolovat stav svých vnitřních orgánů a následně pracovat s emocemi. Tohle všechno jsem schopná s Vámi probrat a přímo pracovat na snížení váhy. Stává se, že klient začne sám hubnout i bez jakékoli diety. Navíc se zlepší zdraví i psychika. Důležité je jen zvednout telefon, zavolat na číslo 606 828 402 a objednat se.

Hana Bártová