+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Zajímavé články

Zajímavé články o zdraví a zdravém životním stylu. Zástupný text pro první seznámení s obsahem zobrazené stránky...

Parazité

Lékaři používají termín parazité pouze pro velké červy a motolice. V alternativní medicíně se však slovo parazit používá pro jakýkoli organismus, který se dostal do prostředí, kde ohrožuje původní organismus. To znamená, že za parazity v lidském těle považujeme: viry, bakterie, plísně i větší škrkavky a motolice.

parazité

 

Je důležitější zabít parazita, nebo zlepšit prostředí?

Je důležitější zabít parazita, nebo zlepšit prostředí?

parazité

Chudokrevnost

Pokud vznikne chudokrevnost z nedostatku železa, je vhodnou kombinací užívání potravních doplňků železo v dávkách většinou do 300 mg/den (v podobě organické soli – např. fumarát železnatý) a vitamín C (železo je základní složka hemoglobinu a vitamín C jej pomáhá lépe vstřebávat). Užívání extraktů třapatky (echinacea), nebo tamarišku podporuje mj. i tvorbu červených krvinek.

Jde to, anebo nejde?

Když se dívám kolem sebe, vidím dost lidí, kteří mají zdravotní problémy tak velké, že jejich bolest je vidět na první pohled. U dalších vidět není, ale to neznamená, že jsou v pořádku. Snad se jen nechtějí s ostatními předhánět, kdo je na tom hůř.

K udržení zdraví v zimě pomáhá teplo, ale i odborná detoxikace

Doufám, že jste vánoce prožili v pohodě a v kruhu svých blízkých. Tohle vždycky zabírá na všechny neduhy. Deprese odeznívají a bolesti mizí mávnutím proutku. Je to způsobeno vylučováním hormonů, které vyvolávají pocity štěstí a blokují cítění bolesti a depresí.

Co čekáte od příštího roku po zdravotní stránce

Když jsem přemýšlela o tématu pro dnešní článek, napadlo mě, že vlastně stávající rok končí. Vy určitě budete přemýšlet o svém zdraví a budoucnosti. Stejně jako každý podnik nebo projekt má svůj plánovaný postup, zdravotní stav je na tom stejně.

Novinky v Zapper centru – Kyslíková terapie / Emu olej

Před několika týdny jsem měla možnost pořídit do svého detoxikačního centra další přístroj. Jedná se o kyslíkovou terapii, kdy klient vdechuje téměř 90% kyslík. Tím se značně prokrví nejen mozek, ale i celý organismus.

Co může signalizovat zácpa?

Zácpa – většinou se o ní nemluví. Kupodivu je to ale velmi časté onemocnění dnešního člověka. A co ji může způsobit? Jednoduše by se dalo říct, že překyselení organismu. K tomu se přidají bakterie nebo paraziti a pak už se rozjede kolo problémů.

 

Nejen děti v ohrožení špatným trávením

V jednom z minulých článků jsem psala o refluxu a jeho následcích. Tohle téma je tak rozsáhlé, že se k němu vracím i dnes.

Překyselení žaludku může způsobit dýchací potíže i bolesti v krku

Překyselený žaludek – odborným termínem – reflux, vzniká tak, že žaludeční šťávy se ze žaludku dostávají zpět do jícnu a způsobují tam pálivý pocit a nepříjemnou pachuť v ústech. Člověk může mít i další příznaky, jako říhání, nevolnosti, nechutenství, škytání. Když se potíže ještě víc rozšíří, dostaví se chrapot, hlasité dýchání, kašel, astma, u dětí i ušní infekce a zvracení.

1/ 2/ 3/ 4/ 5/ 6/