+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Kranio Biodynamické ošetření

Kraniosakrální biodynamika nebo „kranio“

Kraniosakrální biodynamika má své kořeny v oboru tradiční medicíny nazývaném Osteopatie, používané už ve starém Egyptě a Indii. Biodynamický přístup této metody nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Užívá principu Breath of Life (Dechu Života) od Dr. W. G. Sutherlanda. Vyjadřuje vitální sílu uvnitř nás udržující život a zdraví. Principem Dechu Života je, že každá buňka v našem těle dýchá a vyjadřuje tak jemné rytmy. Tyto rytmy je možné citlivýma rukama vnímat, jako pohyb kostí, nebo plynutí celým tělem a jeho biosférou. Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie těla a mysli. V denním životě však nastávají zvraty jako stresy, traumata, úrazy, nehody a přetížení, jejichž následkem se tento přirozený proud může narušit, oslabit nebo zablokovat a pak mohou vznikat bolestivé symptomy.

V kraniokacrální biodynamice se hledá přirozená cesta, jak tělo podpořit, aby se samo léčilo. Naše tělo má ohromnou moudrost a schopnost se léčit a rebalancovat, dělá to každým momentem.

Během ošetření se používá doteku rukou k naslouchání jemných rytmů v těle klienta a neinvazivními technikami se podporuje rozpuštění vzorců napětí a znovuplynutí Dechu Života. Do těla klienta ošetřující nic nevkládá ani nebere, jen podporuje samo-léčivý proces a aktivuje léčivé zdroje, které uvnitř všichni máme. Neřeší následky symptomů, ale jejich příčinu. Jde do jádra problémů, za symptomy, do prostoru, kde je zdraví vždy přítomné, kde nikdy nebylo ztraceno. Přivádí nás k vlastní Esenci, Zdraví a Celistvosti.

Je efektivní na širokou škálu problémů a disfunkcí. Díky její jemnosti a neinvazivnímu přístupu, je vhodná pro dospělé, děti, těhotné ženy i miminka.

Kraniosakrální terapie je velmi jemná metoda ovlivňující psychický i fyzický stav člověka.

Kraniosakrální biodynamika je nejlepší pro klid mysli a rovnováhu těla.