+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Nejen děti v ohrožení špatným trávením

V jednom z minulých článků jsem psala o refluxu a jeho následcích. Tohle téma je tak rozsáhlé, že se k němu vracím i dnes.

Pálí vás v noci žáha? Probouzíte se v noci ze spánku s pocitem pálení v krku? Jaký je tedy vztah refluxu a dýchacích potíží? Malé kapičky kyseliny chlorovodíkové, která nám normálně pomáhá trávit spolknuté jídlo, vystoupí s tráveninou nahoru do jícnu a následně mohou být vdechnuty do průdušek, kde způsobí křeče a stažení vzduchových cest. Zároveň poškozují sliznici jícnu a působí na nervy, které jsou spojeny s játry. Podráždění těchto nervů pak může způsobit astmatický záchvat. Zajímavé je, že léky, které roztahují průduškové trubice a ordinované při astmatických projevech, mohou naopak vyvolat příznaky refluxu, tedy následné pálení žáhy. Tohle už jste zažili? Pak je třeba hledat bakteriální, virové, či parazitární zatížení. Špatné trávení je příčinou mnoha nemocí.

Máte malé děti, které trpí nechutenstvím? Zkuste si vzpomenout, jak se jejich potíže objevovaly v časové posloupnosti. Nebo se podíváme, co by Vás mohlo čekat. Když se narodily, spaly klidně, anebo probrečely dlouhé hodiny? Odmítaly jíst a byly často nemocné s horečkami, rýmou a kašlem? Bývaly bledé? Mívaly bolesti v krku, záněty oušek? Kolikrát dostaly antibiotika a po jaké době doktoři konstatovali astma a alergie? Kolik dětí již nemá mandle? Kolik dětí mělo dýchací potíže a následně ekzémy, či naopak?

Když pominu očkování, o kterém se mluví v obou extrémech a nikdo neví, zda ano, či ne, dostaneme se zase k trávení. Pokud totiž nemá matka v pořádku svůj trávicí trakt, nemůže ho mít ani dítě. Imunitní systém dítěte se nejprve učí od imunitního systému matky, a proto může považovat některé patogeny (zátěže v organismu) za vlastní a nevytvářet správné protilátky. S postupnou změnou stravy pak nedokáže správně reagovat na dodávané potraviny a reaguje tak, že bojuje proti vlastnímu organismu. A za vším můžeme hledat přemnožené patogeny.

Pomoci se samozřejmě dá i malým dětem. Záleží především na mamince, jak s těmito informacemi naloží. Nejlépe je totiž s detoxikací začít před otěhotněním.

I s tím Vám ráda pomohu, zavolejte mi na tel. 606 828 402 a přijďte to zkusit.