+ 420 606 828 402 / Kontaktujte nás

Překyselení žaludku může způsobit dýchací potíže i bolesti v krku

Překyselený žaludek – odborným termínem – reflux, vzniká tak, že žaludeční šťávy se ze žaludku dostávají zpět do jícnu a způsobují tam pálivý pocit a nepříjemnou pachuť v ústech. Člověk může mít i další příznaky, jako říhání, nevolnosti, nechutenství, škytání. Když se potíže ještě víc rozšíří, dostaví se chrapot, hlasité dýchání, kašel, astma, u dětí i ušní infekce a zvracení.

Bohužel vůbec nezáleží na tom, jestli cítíte překyselený žaludek, nebo ne. Zvláště děti jsou v tomto ohledu velmi ohrožené.

Tohle si dá do souvislostí opravdu málokterý člověk. A přitom už Hippokrates říkal: „všechny nemoci začínají v žaludku“. Pro dnešní společnost je ale třeba najít velmi rychlé, nejlépe okamžité řešení. Takže spolkneme tabletku na překyselený žaludek – a jede se dál. Nic se neděje, když se situace opakuje za nějaký delší čas. Jenže v opačném případě je to, jako když malé dírky zalepujete náplastí. Neřeší Vám to příčinu, jen následek. Navíc budou léky po nějaké době neúčinné.

Nezapomínejte také na to, že žaludek by měl být správně − dostatečně kyselý, aby mohl potravu dokonale zpracovat. PH by mělo být mezi 0,8–2,5. Zdravotnické studie zjistily, že při zvýšení PH nad 4 se velmi rychle namnoží viry a bakterie, a ty se pak rozšiřují do ústní dutiny, kde máme následně potíže s parodontózou a bolestmi v krku. Pokud tato nesprávně zpracovaná hmota s vyšším PH přece jen odchází do dvanáctníku a tenkého střeva, bude Vaše tělo nedostatečně vyživováno, namnoží se kvasinky, záněty se budou tvořit právě tam a oslabovat játra, slinivku a střeva a pak mohou nastat potíže např. s vylučováním, krevním oběhem, či v dýchacích cestách. Staré pravdy platí i dnes.

Zkuste se tedy zamyslet, jestli by nebylo vhodnější zjistit samotnou příčinu potíží a skutečně s ní něco udělat. Na tel. č. 606 828 402 se domluvíme jak dál pokračovat.